نصب لینوکس اوبونتو روی ویندوز 10 ممکن می‌شود

[ad_1]

مایکروسافت امکان نصب لینوکس اوبونتو را در ویندوز ۱۰ فراهم می‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مایکروسافت که در حال گسترش سازگار کردن محصولات و تولیداتش با نرم‌افزارهای متن‌باز است در آخرین تحول از این دست، ویندوز ۱۰ را با نسخه‌ای محبوب از لینوکس سازگار کرده‌است.

مایکروسافت می‌گوید به‌زودی تغییرات تازه‌ای در ویندوز ۱۰ ایجاد خواهد‌کرد که نصب یکی از توزیع‌های محبوب لینوکس، یعنی اوبونتو را ممکن می‌کند.

قرار است لینوکس اوبونتو به فروشگاه آنلاین ویندوز اضافه شود تا کاربران علاقه‌مند بتوانند به راحتی آن را بارگذاری و در محیط ویندوز نصب کنند.

تا کنون نصب لینوکس در درون ویندوز ۱۰ کاری دشوار و مستلزم استفاده از یک virtual machine یا نرم‌افزارهای شبیه‌ساز بود؛ اما حالا این کار توسط مایکروسافت تسهیل شده‌است و این موضوع می‌تواند موجب افزایش محبوبیت ویندوز ۱۰ شود.

چندی قبل کاربران یکی از توزیع‌های دیگر لینوکس موسوم به Suse Linux که بیشتر از سوی کاربران تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد هم به چنین خدماتی دسترسی پیدا کرده‌بودند. مایکروسافت این نسخه‌های لینوکس را بهینه‌سازی کرده تا حجم آنها کمتر شود و کاربران راحت‌تر بتوانند آنها را بر روی رایانه‌های خود نصب کنند.

عموم کاربران پاییز امسال با عرضه نسخه جدید ویندوز ۱۰ موسوم به Windows10 Fall Creators Update می‌توانند به این خدمات دسترسی پیدا کنند.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *